Home » Ατομικά » Chessnale 2015

Chessnale 2015

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

Chessnale Athens 2015

 

The Mall Athens 13-3-2015 έως 29-3-2015

 

Καθ’ όλη την διάρκεια του φεστιβάλ  θα διεξάγονται οι εξής δράσεις:

 

  • Έκθεση Φωτογραφίας της διεθνούς φωτογράφου Anastasiya Karlovich, ιστορική αναδρομή σε παγκόσμιους σκακιστικούς αγώνες, 10:00-22:00, 3ος όροφος

 

  • Έκθεση φιλοτεχνημένων σκακιστικών πιονιών Chessnale Athens 2014, από καλλιτέχνες της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών, 10:00-22:00, 3ος όροφος
  • Mapping Projection, 10:00-22:00, 3ος όροφος
  • Video Art προβολή: Μοντέρνα Τέχνη & Σκάκι, 10:00-22:00, 3ος όροφος
  • Προβολή video με κινηματογραφικές σκηνές σκακιστικού περιεχομένου – Chess Rhapsody (compilation Lucio Etruscus), 10:00-22:00, 3ος όροφος

 

 

 

Παρασκευή 13 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 17:00-20:00, 3ος όροφος
  •  Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:30-21:30, 1 όροφος

 

Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

 

  • Προκριματικοί Σκακιστικοί Αγώνες Ατομικού Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Αττικής 10:00-15:00, 4ος όροφος
  • Χαιρετισμός, επίσημη έναρξη φεστιβάλ, 12:00-13:00, 3ος όροφος
  • Επίδειξη Blind Chess, 13:00, 3ος όροφος

 

  • Προκριματικοί Σκακιστικοί Αγώνες Ατομικού Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Αττικής 16:00 – 22:00, 4ος όροφος

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 12:00-18:00, 3ος όροφος
  • Διαδραστική Αφήγηση Παραμυθιού – Θεατρικό Παιχνίδι, 18:30-20:00, 3ος όροφος

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 12:00-22:00, 1ος & 3ος όροφος

 

  • Απονομή Επάθλων Προκριματικών Αγώνων Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Σκακιού Αττικής , 15:30 & 22:00, 4ος όροφος

 

Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 12:00-18:00, 3ος όροφος

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 12:00-22:00, 1ος & 3ος όροφος

 

  • Προκριματικοί Σκακιστικοί Αγώνες Ομαδικού Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Αττικής, 10:00-15:00 & 16:00-22:00, 4ος όροφος

 

  • Απονομή Επάθλων Προκριματικών Αγώνων Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Σκακιού Αττικής , 15:30 & 22:00, 4ος όροφος

 

Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Τρίτη 17 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Πέμπτη 19 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Παρασκευή 20 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 17:00-20:00, 3ος όροφος

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

  • Ατομικό Πρωτάθλημα Rapid, 18:00 – 21:30, 4ος όροφος

 

Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 12:00-18:00, 3ος όροφος

 

  • Τελικοί Σκακιστικοί Αγώνες Ατομικού Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Αττικής, 14:00-20:00, 4ος όροφος

 

  • Επίδειξη Blind Chess, 17:00, 3ος όροφος

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 12:00-22:00, 1ος & 3ος όροφος

 

  • Διαδραστική Αφήγηση Παραμυθιού – Θεατρικό Παιχνίδι, 18:30-20:00, 3ος όροφος

 

  • Απονομές Αγώνων Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Σκακιού Αττικής,

 

20:00 4ος όροφος

 

  • Βody -Face Painting από την σχολή αισθητικής “FREDDY MAKE UP STAGE” υπό την επιμέλεια του κ. Φρέντυ Καλομπράτσου, 20:00, 3ος όροφος

 

Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 12:00-18:00, 3ος όροφος

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 12:00-22:00 , 1ος & 3ος όροφος

 

  • Τελικοί Σκακιστικοί Αγώνες Ομαδικού Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Αττικής, 12:00-18:00, 4ος όροφος

 

  • Απονομές Αγώνων Πρωταθλήματος Μαθητών – Μαθητριών Σκακιού Αττικής, 18:00, 4ος όροφος

 

Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Τρίτη 24 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

 

Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Πέμπτη 26 Μαρτίου 2015

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

Παρασκευή 27 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 17:00-20:00, 3ος όροφος

 

  • Φιλοτέχνηση Σκακιστικών Πιονιών από τους πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτητές του Α’ και Γ΄ Εργαστηρίου Ζωγραφικής της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών υπό την εποπτεία του Μ. Σπηλιόπουλου, 17:00-22:00, 1ος όροφος

 

  • Ατομικό Πρωτάθλημα Blitz, 18:00-21:30, 4ος όροφος
  • Αγώνες Simultane, 19:00-21:00, 3ος όροφος

 

Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 12:00-18:00, 3ος όροφος
  • Επίδειξη Blind Chess, 13:00, 3ος όροφος
  • Ομαδικό Πρωτάθλημα Blitz, 18:00-21:30, 4ος όροφος
  • Διαδραστική Αφήγηση Παραμυθιού – Θεατρικό Παιχνίδι, 18:30-20:00, 3ος όροφος

 

  • Χορευτική παράσταση Αργεντίνικου Tango από τους χορευτές Κυριάκο Μίχα , Νεφέλη Λαϊνά, Κωνσταντίνο Δούκα και Αντιγόνη Πούλου, 20:00, 3ος όροφος

 

Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

 

  • Χειροτεχνία – Παιδικό Εργαστήρι, 12:00-18:00, 3ος όροφος

 

  • Σκηνοθεσία σκακιστικής παρτίδας με παιδιά υπό την καθοδήγηση των διαιτητών – θεατρικό παιχνίδι, 18:00-20:00, 3ος όροφος

 

  • Ομαδικό Πρωτάθλημα Rapid,18:00-21:30, 3ος όροφος
  • Απονομή Επάθλων Αγώνων Blitz & Rapid , 21:30, 4ος όροφος
  • Τελετή Λήξης Φεστιβάλ, 21:30, 3ος όροφος

 

Όλες τις ημέρες διεξαγωγής του φεστιβάλ θα λειτουργεί στον 2ο όροφο του The Mall Athens ενημερωτικό περίπτερο για την πληροφόρηση του κοινού σχετικά με τις δράσεις και τους διοργανωτές:

 

Λειτουργία information booth (FIDE,ΕΣΟ,CHESSNALE ATHENS) Kαθημερινά: 17:00-22:00, 2ος όροφος

Σάββατο – Κυριακή: 10:00-22:00, 2ος όροφος

Δείτε Επίσης

Τουρνουά στα Μέγαρα

 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μεγάρων «ο Θέογνις» διοργανώνει και φέτος σκακιστικούς αγώνες για μικρούς και μεγάλους παίκτες ανεξαρτήτως αγωνιστικής εμπειρίας, …

Κοπή πίτας και νεανικοί αγώνες!!!

Ο Σκακιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Ελευσίνας σας προσκαλεί στην εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *